Jak se stát mistrem v footjob masáži

alt srp, 6 2023

Co je footjob masáž a proč ji vyzkoušet?

Už jste někdy slyšeli o footjob masáži? Ne? Překvapilo by vás, že je to jedna z nejstarších a nejrozmanitějších forem masáže, která má původ v dávných východních kulturách. Tyto kultury věděly, jak využít síly a potenciál lidských nohou pro dosažení hluboké relaxace a léčení. Ale v dnešní uspěchané době jsme zapomněli na tuto moudrost a zaměřili se na rychlejší a méně náročné formy masáží.

Ale proč bychom měli vyzkoušet footjob masáž, když máme tolik jiných variant, jako je například švédská masáž, reflexologie nebo hot stone? K této otázce se dostaneme později, tak se nezapojujte do masáže předčasně, mějte strpení, jako při footjob masáži.

Já, Václav, jsem před nedávnem vyzkoušel tuto masáž na doporučení dobrého kamaráda a také terapeuta, a nestačil jsem se divit jejím účinkům. Nejprve jsem byl skeptický, ale brzy jsem zjistil, jak mě tato technika dokázala uvést do stavu hluboké pohody. To je příběh, který se vám může líbit, tak si ho nechte na chvilku odpočinout.

Co potřebujete pro footjob masáž?

Vlastně je footjob masáž poměrně jednoduchá technika, kterou můžete aplikovat sami na sobě, nebo na svém partnerovi. Nevěříte tomu? Dejte mi šanci to dokázat! Ale než se pustíme do toho, co potřebujete pro footjob masáž,

První a nejdůležitější věcí, kterou potřebujete, jsou vaše vlastní nohy. To je docela zřejmé, nemyslíte? Vždyť jsou to přece vaše nohy, které budou provádět masáž. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak mohou být vaše nohy silným nástrojem pro masáž? No, pokud ne, pak to je ten pravý čas, abyste to udělali.

Není důležité, jestli jsou vaše nohy malé, velké, štíhlé, silné, s ponožkami nebo bez. Co je u footjob masáže důležité, je správná technika a přístup, kterým masáž provádíte. Ale o tom více v následující části.

Aplikace správné techniky

Výtečným způsobem, jak se stát místrem v footjob masáži, je pochopit a naučit se správnou techniku. A ačkoliv by se mohlo zdát, že je to složité, ve skutečnosti je to poměrně jednoduché.

Technika spočívá v tom, že s nohou provádíte určité pohyby, které působí na určité body na těle a vyvolávají tak uvolňující a léčivý efekt. To vede k uvolnění napětí, odstranění bolesti a k dosažení celkové pohody. Ale jak toho docílit?

Správná technika využívá různé pohyby, jako je otáčení, tlačení, táhnutí, stisk a mnoho dalších. Kombinací těchto pohybů na správných místech dosáhnete úžasných výsledků. Ale jak poznáte, které body jsou ty správné?

Jedním způsobem, jak se naučit správné body, je využít reflexologické mapy, které ukazují různé body na těle a jejich spojení s různými orgány a systémy v těle. Ale nebojte se, nemusíte se stát odborníkem na reflexologii, abyste dokázali aplikovat footjob masáž.

Jak zlepšit své dovednosti v footjob masáži?

Jak už jsem zmínil, není nutné se stát odborníkem na reflexologii, aby byla footjob masáž účinná. Ale pokud rádi experimentujete a hledáte způsoby, jak se zlepšit, mám pro vás pár tipů.

Nejdůležitější je praxe. Čím více budete trénovat, tím lépe se budou vaše dovednosti zlepšovat. Začněte třeba na sobě nebo na svém partnerovi. Já například začal na své kočce Míše, která je mimochodem velmi citlivá na masáže.

Experimentujte s různými technikami a zjistěte, která je pro vás nejlepší. Například já mám rád techniku, kterou jsem nazval "Přítel Max", podle mého psa Maxe, který miluje masáže tlapkami.

Navštívejte kurzy a workshopy. Já osobně jsem navštívil několik kurzů a každý z nich mi něco nového přinesl. A kdo ví, možná se i setkáte s někim, kdo má stejnou vášeň pro footjob masáž jako vy.

Na závěr bych chtěl říci, že footjob masáž není jen o masáži. Je o tom, jak se soustředit na své tělo, naučit se ho lépe poznat a naučit se uvázat sebe a své nohy k léčení. Tak co, jste připraveni stát se mistry v footjob masáži?