Jak si užít nezapomenutelnou masáž s líbáním?

alt říj, 18 2023

Proč máme rádi dotyky a líbání?

Postavte se na chvíli do mého místa - jste maminka, manželka, kuchařka, uklízečka, blogerka a ještě milion dalších rolí v jednom. Já, Magdalena, tak bych se popsat mohla. Máme to tu naplánováno jako v tanečním rejstříku a vždy když se otočím, čeká tam na mě další povinnost. Ale v těch všedních dnech, kdy už mi začíná hrabat, přijde můj šťastný hodinový únik. Mám to štěstí, že mám muže, který s radostí přebírá otěže domácnosti, zatímco já si odpočívám. Je to můj osobní masér, Petr. Ach, kolikrát už jsem byla vděčná za tu jeho magic mou ruku a jak mi pomáhá odplavat stres dne.

Kdo z nás by nechtěl ulevit od napětí, stresu a únavy tím, že si dopřeje pořádnou masáž? Ale přidejte k tomu ještě líbání a stává se z toho naše malá tajná sváteční párty. Ale jak se nám to podařilo? Jak jsme se dostali do této luxusní zóny, kde máme schopnost kombinovat dvě tak radostná gesta, jako jsou masáže a líbání, a přitom si to oba užijeme?

Výběr správného typu masáže pro vás a vašeho partnera

Jednou z prvních věcí, které jsme museli udělat, bylo zjistit, jaký typ masáže bude pro nás oba nejlepší. Ze začátku to nebylo jednoduché. Všechno okolo se mi zdálo příliš technické a já jsem skoro cítila, že musím absolvovat nějaký kurz, abych pochopila, o co vlastně jde. Ale pak jsem zjistila, že to tak komplikované nemusí být. Je to o tom poznat sebe a své tělo, kde ho stres drží a jaké typy masáží nám dělají dobře. Petr například zjistil, že má rád hlubokou tkáňovou masáž, protože říká, že se mu pak ulevuje v celém těle.

Na druhé straně, já miluji thajskou masáž – je to pro mě komplexní zážitek. A při masáži nepřichází jen o napětí v těle, ale i o stres z myšlenek. Máme obě rodiče Světlany, naučili jsme se, že naše potřeby jsou odlišné a vyvíjejí se running time. I když se naše preference pro masáže liší, zjistili jsme, že je důležité, abychom našli způsob, jak být spolu v těchto chvílích a sdílet je.

Komunikace je klíčem

Řekli jsme si, že pokud chceme, aby to fungovalo, musíme si být připraveni a otevřeně o všem mluvit. Ale jak z toho vybruslíte, když váš partner je v masáži naprosto ztracený? Petr na to přišel. Říkal mi, že pro něj je to jako překážkový parkur. Musel se naučit, jak „číst“ mé tělo pomocí doteků.

A rozhodně to nebylo tak, že bychom si jednou sedli a vše bylo pryč. Trvalo to nějakou dobu, aby si Petr uvědomil rozdíl mezi tím, jaké doteky mám ráda a jaké úplně nemusím. Stejně jako já jsem musela pochopit, jak se učit dotýkat se ho správně. Když se mi podařilo překonat paniku a jít za svým instinktem, objevila jsem radost ze sdílení dobře provedené masáže.

Dopřejte si čas a prostor

Pak jsme museli najít správný čas a prostor pro naši pravidelnou masáž. Nejtěžší částí pro nás bylo najít čas, kdy jsme oba mohli být pohromadě, bez toho, aniž by nás rušilo něco jiného. Myslím, že tuším, co si říkáte – ’Jak na to sakra přišli s malou dcerou?’. Tady přichází ta část, kdy jsme si museli říci, že tohle je naše doba. Čas, který potřebujeme pro sebe, pro naší lásku a pro udržení našeho vztahu silného.

Je v pořádku, pokud váš plán nefunguje okamžitě hladce. Jděte za svým cílem, aniž byste byli příliš tvrdí na sebe. Kdybych měla změnit něco na tom, jak jsme začali, bylo by to, abych byla trpělivější a nedopřála strachu z neznáma získat na vrchu. Důležitý je vývoj, ne okamžitý úspěch. Koneckonců, seznam lidí, kteří dokážou masírovat partnery tak, jak si přejí, je malý.

Líbání jako součást masáže? Proč ne!

Nyní jedeme úplně na bod. Jak začlenit líbání do naší pravidelné masáže? Když je Petr napůl ve snaze realizovat představu o ideální masáži, poslední věcí, o kterou chce přemýšlet, je jak se při tom mám cítit, zatímco ho líbám. Ale věřte mi, byl to Petrův nápad! Něco jako 'Pojďme to zkusit, ať to můžeme zařadit do naší rutiny'.

Rozhodli jsme se přijmout výzvu a věřte mi, že to bylo stojící za to. Ať tak nebo tak, začali jsme pocítit, jak se náš romantický vztah posunul na další úroveň. Ale museli jsme projít určitými zkouškami a omyly, aby to pro nás oba fungovalo. Měli jsme několik vtipných momentů, kdy jsme skončili více smíchy než líbáním. Ale postupem času se to přirozeně vyvíjelo společně s naší praxí masáže, která nám se navzájem více otevřela a vytvořila vztah plný důvěry.